Home UncategorizedPSD și Nicușor Dan nu vor să semneze „în orb” un acord de reciprocitate. Liderii fostei coaliții, întâlnire la Vila Lac

PSD și Nicușor Dan nu vor să semneze „în orb” un acord de reciprocitate. Liderii fostei coaliții, întâlnire la Vila Lac

by Admin

PSD și președintele Nicușor Dan nu sunt de acord cu ideea de a semna un protocol de susținere reciprocă înainte de a ști numele premierului, iar USR nu ar dori să semneze un astfel de protocol cu social-democrații, potrivit surselor Digi24. Liderii PNL, USR și UDMR au discutat joi la Palatul Victoria, în vreme ce social-democrații s-au adunat în biroul lui Sorin Grindeanu, la Camera Deputaților. Cele două părți urmează să înceapă discuțiile privind acordul de guvernare.

Related Articles

Leave a Comment