2
Premierul interimar, Ilie Bolojan, a transmis că deficitul bugetar al României a scăzut cu peste 40% în primele 5 luni ale anului, potrivit execuției bugetare. Șeful Executivului susține că este un semn clar că statul începe să cheltuiască mai aproape de ceea ce îşi permite.

